cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

PORTRET TATY

 

  • „Magiczne pudełko” – zabawa sensoryczna.

N. (RODZIC) ma przygotowane rekwizyty: kapelusz, łyżka wazowa, torebka, śrubokręt, krawat, but – szpilka, wiertarka, młotek, grzebień itp. Dzieci siedzą w kole. Wybrane dziecko wkłada ręce do pudełka i bez wyciągania przedmiotu próbuje odgadnąć jego nazwę. Gdy poda nazwę przedmiotu, wyjmuje go i wszyscy sprawdzają poprawność wykonania zadania. N. pyta czy przedmiot pasuje do mamy czy do taty?

  • „Tata – czarodziej” – zabawa ruchowa orientacyjno-porządkowa. N. (RODZIC) bierze do ręki laskę gimnastyczną – różdżkę – i zapowiada, że jest tatą, który umie czarować. Dzieci poruszają się po sali w dowolnym rytmie. Na przerwę w muzyce i hasło: W koty zmieńcie się! (psy, kury, kaczątka, lwy, i inne zwierzęta) dzieci naśladują wskazane  postacie.
  • Portret mojego taty – dorysowywanie elementów

PORTRET TATY  • Pszczółki