cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Gimnastyka dla przedszkolaka

Zabawy ruchowe

Dzień dobry Pszczółki

Dzisiaj zapraszam Was na gimnastykę. Zakładamy wygodny strój sportowy i zaczynamy, zachęcamy do udziału całą rodzinę.  Mamo, Tato! Ćwicz razem ze mną!

,,Skaczemy, biegniemy”- rozgrzewka z piosenką

„Slalom”- zabawa ruchowa.

Można ułożyć go między innymi z poduszek, butelek plastikowych, nakrętek, pluszaków.

Wykonajcie kilka ćwiczeń cały czas poruszając się po wykonanym torze:

– marsz z wysoko uniesionymi nogami

– czworakowanie  przodem

– skoki zajęcze

– podskoki obunóż

– czołganie się na brzuchu.

Potrzebne będą: poduszki, butelki plastikowe, nakrętki lub pluszki

 

Ćwiczenia stóp. Dziecko leży na plecach. Na hasło rodzica: Wchodzimy po drabinie- dziecko unosi stopy coraz wyżej, naśladując wchodzenie na drabinkę. Na hasło: Schodzimy- dziecko naśladuje schodzenie z drabiny i opuszcza stopy coraz niżej. Rodzic może wykonywać ćwiczenie razem z dzieckiem. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

„Duże – małe” – zabawa słuchowo-ruchowa. Dziecko spaceruje po sali w rytmie dowolnej muzyki. Na hasło: Duże dziecko! Dziecko chodzi na palcach z wysoko uniesionymi rękami. Na hasło: Małe dziecko! – chodzi w pozycji skulonej, trzymając się za kostki. Zabawę powtarzamy, podając hasła w różnej kolejności. Potrzebne będą: dowolna muzyka.

„Wąska ścieżka” – zabawa równoważna. Rodzic wytycza wąską ścieżkę, po której będzie przechodzić dziecko starając się nie stracić równowagi. Do zabawy można wykorzystać na przykład skakanki, taśmę lub krawędź dywanu. Potrzebne będą: przykładowo dywan lub linka, taśma.

„Małe misie” – zabawa ruchowa z elementem czworakowania. Dorosły wyznacza linię startu i mety na dywanie. Dziecko staje przed linią startu w pozycji na czworakach z piłką – „beczułką miodku” leżącą na podłodze przed głową. Na sygnał dorosłego dziecko popycha piłkę głową (czołem) i podąża za nią na czworakach, naśladując ruch misia toczącego beczułkę z miodem.

Zabawę powtarzamy kilka razy, można w nią włączyć wszystkich członków rodziny.

Potrzebne będą: piłka.

A jakie są wasze ulubione zabawy ruchowe?

Dobrej zabawy  • Pszczółki