Skarpetkowe wyzwanie

Witajcie rodzice i przedszkolaki

Minionej soboty obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, którego znakiem rozpoznawczym są dwie, niepasujące do siebie skarpety. Symbolizują one ten dodatkowy, niepasujący chromosom. Warto zwracać uwagę na takie dni i uczyć nasze dzieci tolerancji, szacunku i otwartości każdego dnia i na wszystkie dzieci oraz ludzi. Zabawy edukacyjne przygotowane w ciekawej formie z pewnością zainteresują Wasze dzieci i pozwolą w łatwy sposób przyswoić nową wiedzę lub utrwalić już poznaną.

Zadanie na dziś będzie dotyczyło pojęć matematycznych.
Temat dnia: Skarpetkowe wyzwanie.
Potrzebne nam będą wszystkie skarpetki. Będzie to okazja do uporządkowania ich poprzez zabawę.
zagadka –
„Gdy stopy się z zimna
zamienić chcą w lód,
szybciutko je załóż,
a stanie się cud!” (skarpetki)

• Wyrzucamy wszystkie skarpetki na dywan.
    Dzieci:
    1. Układają ze skarpetek długi pociąg przez całą podłogę. Mogą ułożyć długi i krótki pociąg, a potem je porównać (używanie określeń: długi, krótki, najdłuższy, najkrótszy)
    2. Układanie skarpetek kolorami (nazywanie kolorów)
    3. Porównywanie skarpetek ze skarpetkami taty i mamy (określenia: większe, mniejsze, największe, najmniejsze)
    4. Segregowanie; skarpetki mamy, skarpetki taty, skarpetki moje.
    5. Dobieranie w pary (przypomnienie, że para to jest dwa)
    6. Układanie skarpetek w szafce, szufladzie…
    Można skorzystać z części propozycji, do wyboru.
  • Szablon do pobrania
  • Skarpetki