cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Temat: ,, Zabawy dzieci z różnych stron świata”

 

INDIE

ZABAWA „Rzeka słów”

My znamy w Polsce tę zabawę pod tytułem „Łańcuszek słów”. Polega ona na tym, że osoba biorąca udział w zabawie podaje nazwę jedno słowo. Następna osoba podaje drugie słowo na literę na

jaką kończy się słowo podane przez pierwszą osobę,

np.: KOT – TATA – AGREST – TYGRYS

 

NIEMCY

ZABAWA „Rybak”

Jedno z dzieci zostaje „Rybakiem”. Pozostałe dzieci – ryby siadają w rzędzie i wystawiają ręce do przodu. Rybak wodzi jedną ręką wolno pod dłońmi rybek i wypowiada tekst: „Łowiłem ryby całą noc, ale złowiłem ich mało”. Po ostatnim słowie próbuje szybko klepnąć w dłoń któreś z dzieci. Aby uniknąć dotknięcia dziecko szybko zabiera ręce. Jeśli rybakowi się uda, złapana osoba zostaje „Rybakiem”. Jeśli nie próbuje ponownie.

 

BRAZYLIA

ZABAWA „Ojciec Szymon każe”

W Polsce ta zabawa znana jest wam pod nazwą „Jeż”. Wybrane dziecko jest Ojcem Szymonem. Ojciec Szymon stoi na środku mówi: Szymon każe i pokazuje jakiś ruch, gest, który pozostali powtarzają. Następnie wybiera zastępcę, który wymyśla kolejny ruch.

 

AFRYKA

ZABAWA „Ciepło – zimno”

Wszyscy znamy tę zabawę. Polega ona na ukryciu przedmiotu. Następnie osoba wcześniej wybrana poszukuje tego przedmiotu kierując się podpowiedziami ciepło – zimno

 

Chcecie poznać rówieśników z odległych zakątków świata zapraszam was w podróż dookoła świata!

https://www.youtube.com/watch?v=s0NCq8-lP20

 

RÓWNOWAGA – zapraszamy do gimnastyki dla zachowania nie tylko równowagi. Krótka rozgrzewka, przysiady dla równowagi i inne ćwiczenia wykonajcie przy muzyce: link:

https://www.youtube.com/watch?v=ozI7YcVASgo

 

 

   • Jeżyki