cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Książka moim przyjacielem

Książki i książeczki – wszyscy je czytają,

dużo przyjemności wszystkim one dają.

 • Poranna rozgrzewka
 • „ Szanujemy książki ” – uważne wysłuchanie wiersza J. Huszcza,

  rodzic rozmawia na temat treści wiersza, dziecko ocenia postawę bohaterów, dziecko składa obietnicę  szanowania książek

   


  SKARGA KSIĄŻKI
  Jestem książką z dużej szafy, wszyscy mówią, żem ciekawa

  więc mnie ciągle ktoś pożycza, lecz nie cieszy mnie ta sława.

  Miałam papier bielusieńki, ślady na nim Florka ręki.

  Pozaginał Jaś mi rogi, Julek na mnie kładł pierogi.

  Anka, Władka siostra mała, ta mi kartki dwie wyrwała.

  Coż mi z tego, żem ciekawa, dłużej żyć tak nie potrafię.

  Nie będziecie mnie szanować, to się na klucz zamknę w szafie.

 

 • obejrzyjcie wspólnie  film  „ Zasady korzystania z książek”
 • „Robimy porządki”- zabawa  matematyczna, porównywanie wielkości i grubości przedmiotów.                                                                                                                        Potrzebujemy dwa okręgi np z kół hula hop albo zrobione ze skakanek. Rodzic zaprasza na środek pokoju dziecko i zabiera ze sobą książeczki dziecka tak aby były duże i małe książeczki, albo cienkie i grube.                                                                                                        Kładzie je na dywanie. Pytamy dziecko czy widzi różnicę, opisujemy, – Popatrz, ta książeczka jest gruba/cienka/duża/mała.  A teraz zaczynamy porządki! Dziecko spaceruje po dywanie np. W rytm ulubionej piosenki, na przerwę w muzyce rodzic wydaje komendę np.  – Mała książeczka do kółeczka, dziecko umieszcza książeczkę w kółku. Powtarzamy zabawę kilkukrotnie. Celem zabawy jest uważne słuchanie poleceń rodzica, rozwijanie umiejętności porównywania wielkości przedmiotów używając odpowiednich określeń.
 • ,,Połącz takie same książki’’

  Zadaniem dziecka jest wyszukanie i połączenie kredką ze sobą kilku par takich samych książek.

https://przedszkouczek.pl/wp-content/uploads/2020/03/PolaczPary.pdf

 • ,, Szpital chorej książki”-Wspólnie z dziećmi możecie naprawić uszkodzone książeczki w waszych domach. Wystarczy tylko odrobina taśmy klejącej bądź kleju by zdziałać cuda.

Dobrej zabawy

 

 

  • Pszczółki