„Kim będę jak dorosnę?”
Praca plastyczna
- Oglądanie obrazków, odgadywanie „Czym zajmuje się przedstawiona postać ?” ( Książka „Zgadnij, kto to” Arkadiusz Maćkowiak wyd. HARMONIA)
- Przyporządkowywanie podpisów do obrazków (z pomocą rodzica)
- Wyszukiwanie swoich literek w nazwach zawodów
- Zabawa przy piosence o zawodach – nauka utworu https://www.youtube.com/watch?v=u_2RTNZvFrc
- Rysowanie tematycznego obrazka „Kim będę jak dorosnę?”
- Zabawa matematyczno-manipulacyjna
Podpisy do obrazków (zawody):
l e k a r z n a u c z y c i e l k u c h a r z f r y z j e r p o l i c j a n t p i o s e n k a r k a
Zabawa matematyczna: Nawlekanie koralików
Dziecko losuje kartę z cyfrą, (lub liczbą kropek) a następnie nawleka na sznurek, rzemyk lub długą wykałaczkę odpowiednią liczbę koralików, makaronów penne itp. Można rozłożyć kilka wykałaczek lub sznureczków na które dziecko nawleka odpowiednią ilość elementów a następnie przelicza je i porównuje ich ilość ze sobą, określa na którym sznurku jest mniej a na którym więcej, ile trzeba dołożyć lub zdjąć, żeby było np. tyle samo.
https://dziecisawazne.pl/sensoryczna-matematyka/
Co czterolatek umieć powinien
- Zna wybrane zawody
- Zna swoje imię w wersji graficznej
- Zna litery z których składa się jego imię, potrafi wyszukać je w innych wyrazach
- Rysuje postać człowieka ( jak ? – w postaci schematu, uwzględniając szczegóły…)
- Dobrze radzi sobie ćwiczeniami manualnymi np. nawlekanie korali, makaronu
- Ma świadomość liczby (…3, 4, 5, 6…)
- Rozumie i samodzielnie wykonuje polecenia
Drodzy rodzice i Opiekunowie!
Zachęcamy do korzystania ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej rekomendowanej przez MEN
. Zachęcamy do systematycznego odwiedzania naszej strony internetowej www.men.gov.pl oraz korzystania ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej www.epodreczniki.pl.
https://epodreczniki.pl/ksztalcenie-na-odleglosc .
www.scholaris.pl
Zasoby portalu Scholoris zostały zaindeksowane do obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego. W praktyce oznacza to opisanie każdego zasobu odpowiednim numerem zagadnienia z podstawy programowej oraz do etapu edukacyjnego (wychowanie przedszkolne, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa klasy IV-VIII, szkoła ponadpodstawowa)
www.kopernik.org.pl
Centrum Nauki Kopernik uporządkowało i udostępniło na stronie http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu-dla-nauczycieli/ zasoby edukacyjne adresowane do nauczycieli i uczniów. Wszystkie materiały zostały opracowane w ramach realizowanych przez Centrum programów i projektów, w partnerstwie z instytucjami oraz organizacjami polskimi i zagranicznymi. Z wszystkich udostępnionych zasobów można korzystać bezpłatnie.
Oferta Telewizji Polskiej
- Oferta dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej:
- pasmo edukacyjne „Wesoła Nauka” emitowane każdego dnia, od poniedziałku do piątku, na antenie TVP2 w godz. 11:40-12:30. Program jest skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli. W programie trwającym ok. 30 minut dzieci zobaczą zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy, propozycje zajęć sportowych, prac twórczych oraz zajęć muzycznych;
- „Domowe przedszkole” TVP ABC to oferta dla najmłodszych dzieci
i ich rodziców, którą również można znaleźć na tvp.pl.
Oferta Polskiego Radia
Polskie Radio Dzieciom to całodobowa stacja radiowa, która od godz. 7:00 rano nadaje programy dla dzieci, a od godz. 21:00 dla dorosłych. W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.