cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Temat: ,,W księgarni”

 

Witamy was Jeżyki

Dzisiaj poznacie bibliotekę i księgarnię, zaśpiewamy  piosenkę i jeżeli starczy wam sił to zrobicie zakładkę do książki.

Ciekawa jestem czy wiecie czym różni się biblioteka od księgarni ? – spróbujcie odpowiedzieć.

 

Wspólnie  obejrzyjcie  książki  we własnej biblioteczce, omówcie ich wygląd- zapoznajcie się z określeniami: okładka, strona, kartka, ilustracja, obrazek. Zwróćcie  uwagę na sposób odwracania kartek w książce. Wyjaśnijcie różnicę pomiędzy księgarnią, a biblioteką. Zwracamy także uwagę, że z książkami należy obchodzić się delikatnie. Trzeba uważać, by ich nie poplamić i nie zaginać stron, ostrożnie odwracać strony, by ich nie porwać. Po obejrzeniu należy książkę odłożyć na miejsce.

 

 

BIBLIOTEKA i KSIĘGARNIA – popatrzcie na obrazki i postarajcie się odpowiedzieć, które przedstawiają bibliotekę , a które księgarnię?

 

Nowe biblioteki - przytulne wnętrza - Lustro Biblioteki

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Biblioteka Miejska w Gorzowie ...

 

O NAS - bookbook.pl - księgarnia internetowa

 

Poszukujemy klimatycznych księgarni. Macie ulubioną ...

 

BIBLIOTEKA – w tym miejscu wypożycza się książki. W bibliotece znajduje się pomieszczenie zwane czytelnią – tam można usiąść i poczytać książki na miejscu.

KSIĘGARNIA – to sklep, w którym kupujemy książki

 

„Każda książka na swoim miejscu” – wspólne porządkowanie i układanie książek na półkach. Dziecko razem z rodzicem ustala, w jaki sposób można uporządkować książki w jego kąciku czytelniczym. Rodzic proponuje dziecku wybrane rozwiązania, np. ustawienie książek od najmniejszej do największej, od najgrubszej do najcieńszej. Dzieci próbują same wybrać sposób, w jaki będą układać książki na półkach.

 

„Tajemnicza książka” – zabawa ruchowa.

Każdy uczestnik zabawy otrzymuje książkę, którą kładzie na głowę i stara się utrzymać ją w tej pozycji, podczas gdy rodzic wydaje kolejno polecenia: obracamy się, tańczymy, chodzimy bokiem, kucamy itp.

”Piosenka o książeczce” Ewa Bem – krótka piosenka do wspólnego wysłuchania:

 

 

„Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo” Fasolki – piosenka dla dzieci:

 

 

„Moja zakładka”- (dla chętnych dzieci) propozycja wykonania własnej zakładki do książki. Można skorzystać z poniższych podpowiedzi lub wykonać według własnego pomysłu. Wystarczy kartka papieru, klej, nożyczki, kolorowe kredki lub mazaki, skrawki kolorowego papieru i szczypta wyobraźni.

 

Przedszkony Artysta: Zakładki do książek

 

Listopad w świetlicy szkolnej '2017 | SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM ...

 

Dobrej zabawy

 

Na koniec obejrzyjcie jeszcze film

Tu link o tym jak powstają książki zanim trafią do księgarni:

 

 

 

   • Jeżyki