„4 maja Dzień strażaka”

„Jak Wojtek został strażakiem”

• Odgadywanie tematycznej zagadki , wprowadzenie w temat; (książka „Zgadanij kto, to” A. Maćkowiak wyd. HARMONIA)
  • Oglądanie ilustracji, wypowiedzi dzieci na temat zawodu strażaka
  • Słuchanie fragmentu opowiadania Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”    (źródło: chomikuj.pl)
  • Omówienie utworu zwrócenie uwagi dzieci na bohaterstwo chłopca i trudną pracę strażaka
  • Przypomnienie jak należy zachować się podczas pożaru, „czy przedszkolak może zadzwonić na numer alarmowy ?”
  • Zabawa ruchowa przy piosence „ Pali się” – utrwalenie numeru alarmowego 998 do straży pożarnej
  • Utrwalenie numeru alarmowego 112 metodą migowo-obrazową (usta, nos, oczy)
  • Ćwiczenia graficzne w kartach pracy: Dorysowywanie szczebli drabiny, kolorowanie munduru strażaka wg. określonego wzoru ( k. p. „Czterolatek bawię się i uczę wyd. MAC), próba narysowania wozu strażackiego z MiMi – Jak narysować wóz strażacki z MiMi Rysowanie i Kolorowanie dla Dzieci   (źródło: https://youtu.be/LpPIE8c9aew)

Drabina