cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Ekologia ważna sprawa

Propozycja pracy plastyczno-konstrukcyjnej.

Dzień dobry!

Dziś zachęcam do wykonania „zabawki matematycznej” z materiałów wtórnych i „odpadów” przeznaczonych do recyklingu , wystarczy to, czym dysponujecie w domu – rolki po papierze toaletowym, kubeczki po jogurtach, sznurek, guziki,  włóczka, słoiki, pudełka po chusteczkach higienicznych, stare gazety, nakrętki i wiele innych przedmiotów codziennego użytku, których na pewno w każdym domu jest bardzo wiele.  Proszę, rozejrzyjcie się  wspólnie z dzieckiem  i „dopuśćcie do głosu” swoją wyobraźnię!  Przygotujcie plastikowe lub papierowe opakowania, pomóżcie dziecku w montowaniu poszczególnych elementów ze sobą za pomocą np. kleju, wykałaczek, drewnianych patyków, itp.. Koniecznie przypomnijcie dzieciom o przestrzeganiu  ustalonych zasad bezpieczeństwa, a także dbanie  o porządek w miejscu pracy.

Zadania do wykonania przez dzieci:

  • Weźcie  do ręki każdy przedmiot i spróbujcie określić jego fakturę i materiał z czego jest wykonany. (Używajcie słów: twardy, miękki, gruby, cienki, papier, szkło, metal, plastik itp.)
  • Spróbujcie posegregować te materiały: co jest ze szkła, plastiku, metalu lub papieru.
  • Może uda wam się też policzyć ile jest przedmiotów każdego rodzaju.
  • Czego jest najwięcej a czego najmniej?

Jeśli wykonacie powyższe zadania przystąpcie do wykonania „zabawki matematycznej” z tych materiałów, które posiadacie.

Mam nadzieję, że przedstawione poniżej pomysły zainspirują Was do działań plastyczno – konstrukcyjnych.

https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/03/wspieranie-edukacji-matematycznej-dzieci/

http://pomyslowesmyki.blogspot.com/2019/03/nakretkowe-zabawy-ukladanki-lewopolkulowe.html

Zróbcie zdjęcie podczas wykonywania zadania i wyślijcie je na podany adres

siostrafides@wp.pl 

Z nadesłanych zdjęć utworzona zostanie ekologiczna galeria, którą opublikujemy na naszej stronie internetowej.

Dobrej zabawy  • Pszczółki