cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

„Wiosna na łące”

 „Wiosenna łąka”

Potrzebne będą: kartka, klej (do złożenia obrazka), wstążka lub paski krepiny (do tańca), farby

 Oglądanie i omawianie obrazka „Wiosenna łąka’

  • Składanie obrazka pociętego na kilka części
  • Zabawa muzyczna – utwór muzyczny „Poranek” Edwarda Griega https://www.youtube.com/watch?v=E7gdm0YLx6c
  • Malowanie palcami  przy w/w muzyce „Wiosenny krajobraz”

Wiosenna łąka-propozycje wspólnych zabaw

Wprowadzenie do zajęć-pokazujemy dziecku obrazek, zadajemy dziecku pytanie :Co to jest?, jakie ma kolory? itp. Możemy zaproponować dziecku namalowanie podobnego obrazu wiosennej łąki farbami, jeśli będzie miało ochotę. Jeśli macie Państwo możliwość kolorowego wydruku ilustracji, może ona również posłużyć jako podstawa do zrobienia kilkuelementowych puzzli, wystarczy wydrukować, przeciąć na 4,5 części i dać dziecku do ułożenia obrazka w całość.

łąka

Zabawa muzyczna – utwór muzyczny „Poranek” Edwarda Griega

https://www.youtube.com/watch?v=E7gdm0YLx6c

Dziecko otrzymuje kolorową wstążkę lub paski krepiny a następnie do muzyki ilustruje budzące się do życia kwiaty. Taniec można zacząć od tego gdy dziecko siedzi skulone na dywanie, później wstaje, prostuje się i gdy muzyka staje się bardziej dynamiczna, dziecko chodzi po kole wymachuje wstążką, kreśli ósemki itd.

TVP 2 godz. 11.40 zachęca do ogląda programów dla najmłodszych „Wesoła Szkoła

   • Biedronki