cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Temat: „Siejemy rzeżuchę”

1.„Tajemnica małego nasionka” – posłuchaj wiersza J.Wasilewskiej

 

Było sobie ziarenko. Ziarenko było maleńkie i słabe. Bało się, że zjedzą je ptaki, albo polna myszka. Ale zaopiekował się nim ogrodnik, który był duży i silny. Chodził po ogrodzie z łopatą i kopał ziemię. Włożył ziarenko do świeżo skopanej ziemi. A tam pod ziemią było ciemno, ciepło i cicho. Teraz sobie pośpię – pomyślało ziarenko. Leżało spokojnie przez jakiś czas, aż nagle poczuło, że wokół zrobiło się mokro. Ach! To pewnie ogrodnik podlał ziemię! Rozzłościło się okropnie. Ze złości zaczęło się nadymać i pęcznieć tak mocno, aż pękło. Ale nic złego się nie stało. W miejscu pęknięcia pojawił się mały, biały kiełek. Małe ziarenko zaczęło szybko rosnąć. Ogrodnik podlewał je, a słońce ogrzewało swoimi promieniami i w niedługim czasie zamieniło się w piękny, kolorowy kwiat.

 

2.” Co jest potrzebne do prawidłowego wzrostu roślin?. Zastanów się i postaraj się odpowiedzieć na pytanie, a pomogą Ci w tym następujące ilustracje.

Czego potrzebują rośliny? – plansze – Przedszkolankowo3.Jak rośnie roślina? – Karta pracy 1

4.”Dorysuj drugą połowę obrazka” – Karta pracy 2

5.”Rzeżucha w skorupkach jajek” – praca plastyczna

 

rzeżucha wiosna wielkanoc dzieci

 

Rozwój rośliny - meio ambiente3.JPG

Dorysuj drugą połowę obrazka | Pro Liberis

 

 Praca plastyczna

 

Potrzebne nam będą:

• skorupki od jajek

  • kartonowe opakowanie po jajkach
  • nożyczki
  • wata
  • nasiona rzeżuchy
  • woda
  • czarny marker

Z opakowania po jajkach wycinamy krążki jako podstawki do trzymania skorupek jajek.

rzeżucha wiosna

Do skorupek jajek wkładamy watkę, nasączamy ją wodą a następnie siejemy rzeżuchę. Pamiętamy aby codziennie ją podlewać

 

rzeżucha dla dzieci

Przed podaniem rzeżuchy na stół rysujemy na skorupkach śmieszne minki

Rzeżucha w skorupce jajka - Bystre Dziecko

 

 

 

 

   • Jeżyki