Gimnastyka przedszkolaka

propozycja zajęć ginastycznych

Na początek rozgrzewka przy utworze G. Kosik “Ręce do góry”. Poniżej załączamy muzykę. Rodzicu baw się  razem ze swoim dzieckiem.

Ćwiczenie 1.   „ Lew i zebry” – Zabawa ruchowa .

Dziecko  słucha poleceń rodzica: na słowa: zebry biegają – dziecko biega  wysoko unosząc kolana, na słowa: idzie lew- stoi  nieruchomo, następuje  zamiana ról.

Ćwiczenie 2

• dzieci spacerują po dywanie, na umówiony sygnał, np. klaśnięcie jak najszybciej siadają na krześle, stają na jednej nodze, kładą się na brzuchu, itp.

Ćwiczenie 3

• żabie skoki z obręczy do obręczy (obręcze możesz zastąpić poduszkami lub ze zwykłego sznurka zrobić koła)
  • rzucanie – rzucamy jak najdalej oburącz woreczek gimnastyczny (lub np. kulkę papierową albo woreczek z ryżem). Następnie czołgamy się po woreczek.
  • rzut woreczkiem gimnastycznym lub kulką papierową do celu;

Ćwiczenie 4

• spacer na krawędzi – dzieci ustawiają się na krawędzie dywanu lub wzdłuż skakanki i przemierzają go wokół krokiem dostawnym, próbując nie spaść na ziemię

Ćwiczenie 5

• ślizganie – leżąc na podłodze (lub na kocyku) ślizgi na brzuchu (ważne, by ręce odpychały się równocześnie). Zabawę można przeprowadzić w formie zawodów rodzic – dziecko.

Ćwiczenie 6

• dmuchanie – podawanie  do siebie piłeczki do ping-ponga lub kulki z waty poprzez dmuchanie na nią.

Relaks przy muzyce

Dobrej zabawy