cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Temat: ,, Zabawy sportowe”

 

Dzień dobry w dniu dzisiejszym przeniesiemy się do krainy ruchu i tańca!

Poznamy Panią Olę i Blu, którzy porwą Was do wspólnej zabawy! Zaproście rodziców, rodzeństwo, naśladujcie ruchy i bawcie się dobrze!

Zapraszam Was do wspólnej zabawy z Olą i Blu!

 

 

 

 

 

Zachęcam Was do wykonania kilku ćwiczeń gimnastycznych. Do ich wykonania będzie Wam potrzebna stara gazeta i jakiś fajny podkład muzyczny. Zachęćcie też do ich wykonywania swoich bliskich.

Dobrej zabawy!

„Zabierz gazetę” – dziecko poruszają się po pokoju w dowolny sposób, między rozłożonymi gazetami. Na polecenie dorosłego dziecko zatrzymuje się i podnosi gazetę nad głowę.

„Burza”- dziecko biega z gazetą trzymaną oburącz w górze. Na hasło „burza” dziecko zatrzymuje się i przyjmuje dowolną pozycję – chroni się przed zamoknięciem wykorzystując gazetę.

„Kuleczka” – zgnieść gazetę tak, aby powstała kula (piłeczka):dziecko podrzuca i chwyta kulkę w miejscu, w chodzie, w biegu, rzuty i chwyty kulki, w leżeniu przodem – przetaczanie kulki z ręki do ręki, podrzucanie kulki oburącz i jednorącz, w siadzie podpartym, kolana rozchylone, kulka między stopami – podrzucanie kulki stopami, chwytanie rękami, -w marszu, kulka trzymana na dłoni – ćwiczenie oddechowe – wdech powietrza nosem i próba zdmuchnięcia kulki z dłoni.

UDANEJ ZABAWY!

 

 

   • Jeżyki