cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Pracowite pszczółki

  1. „Pszczółka”- zabawa integracyjna

Zabawa w kole przy wykorzystaniu piosenki:  https://youtu.be/O-qZO2Pfzxc

2. „Przygoda małej pszczółki”- opowiadanie C. Lewandowska. Był piękny wiosenny dzień. Rodzina pszczela wraz z małą pszczółką wybrała się na łąkę, by zebrać z kolorowych kwiatów nektar i pyłek. Pamiętaj Maju, nie oddalaj się bo możesz zabłądzić i nie trafisz sama do naszego ula. Mamy bardzo dużo pracy, musimy zebrać nektar z kwiatów. Maja fruwała z kwiatka na kwiatek i zlizywała języczkiem nektar i pyłek z kwiatów. Nawet nie spostrzegła się, że oddaliła się daleko od swojej rodziny. I …. rozpłakała się. Co ja teraz zrobię? Jak trafię do swojego domku – ula? Nie pamiętam drogi. Aż tu, co to za duża pszczoła?

– Dzień dobry mała dziewczynko, co ty sama tu robisz? Jestem trzmiel Felek, dlaczego płaczesz?

– Ja jestem pszczółka Maja, przyfrunęłam na tę łączkę, by zbierać nektar ze swoją rodziną i się zgubiłam.- I Maja się znowu rozpłakała.

– Nie płacz Maju, otrzyj z oczu łzy, ja ci pomogę i szybko znajdziemy twoją rodzinę. Wiem gdzie znajdują się najbliższe ule, pofruniemy Maju razem. I trzmiel Felek razem z mała pszczółką przyfrunęli do ula. Pszczółka podziękowała bąkowi i postanowiła więcej nie oddalać się od swojej rodziny pomimo pracy podczas zbierania pyłku i nektaru z kwiatów

3. Rozmowa nt.: treści opowiadania.

(żródło: http://boberkowy-world.blogspot.com/2016/06/aka-pracowite-pszczoki-konspekt-zajec-w.html)

4. Bajka edukacyjna dla dzieci – Pszczoła miodna: https://youtu.be/osAR2QTZfs8

5. Słuchanie piosenki „Pszczółka Bzz” https://youtu.be/g92jyNnhEqo  • Pszczółki