cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Dzień Dziecka

Dzisiaj Święto wszystkich Dzieci.
Niech Wam pięknie słońce świeci.
Wszyscy śmieją się od rana,
Każda buzia roześmiana,
Czar zabawy dziś panuje,
Każde serce się raduje.
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają –
Tak życzenia Wam składają.

Samych beztroskich chwil i dużo uśmiechu

wszystkim Dzieciom 

Powitanie – „Wszystko mogę” wg M. Bogdanowicz, czyli powitalny wierszyk. Dorosły czyta wierszyk, a dziecko ilustruje ruchem jego treść. Na zakończenie każdy Tygrysek przedstawia się i dzieli swoje imię na sylaby.

Mogę oczy zmrużyć swe,

Mogę brzydko zrobić: be!

Ale mogę, jeśli chcesz,

Pięknie się uśmiechnąć też.

I do przodu wypiąć brzuch,

Zrobić skłon, powiedzieć : uff!

Tupnąć nogą raz i dwa

I powiedzieć… (imię dziecka) to ja!

Dzieci na świecie” – rozmowa kierowana przy ilustracjach, dostrzeganie cech charakterystycznych wyglądu, kultury i środowiska mieszkańców różnych regionów kuli ziemskiej, kształtowanie uczuć tolerancji wobec przedstawicieli innych narodowości. Dorosły prezentuje film edukacyjny, pocztówki lub ilustracje z albumów i encyklopedii z wizerunkami dzieci z innych krajów i kontynentów. Objaśnia, skąd pochodzą i prosi dziecko o porównania: w czym są do siebie podobne (oczy, nos, usta, brwi), a czym się różnią (kolor skóry, oczy, włosy). 

 Potrzebne będą: film edukacyjny lub ilustracje z wizerunkami dzieci innych narodowości, albumy.

  • Film edukacyjny ,,Dzieci świata”

Zabawa ruchowa ,,Dotknij”

Dzieci poruszają się podskokami po pokoju ; kiedy usłyszą wypowiedzianą przez rodzica nazwę jakiegoś przedmiotu, np.: krzesło, stolik, ściana, podłoga…starają się jak najszybciej dotknąć go ręką.

Pokoloruj obrazek najładniej jak potrafisz!

e56feb8e-8b72-4084-8281-94472d09e93b

 

fd8f09ff-fd22-47c5-a149-548ab2503d4a

Dobrej zabawy

 

   • Pszczółki