Temat: ,, Moja miejscowość”

„Wars i Sawa” – zapoznanie z legendą.

„Na mojej ulicy” – rozmowa kierowana na temat miejsca zamieszkania. Utrwalenie adresu zamieszkania. A teraz postaramy sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

Jak nazywa się miasto, w którym mieszkasz?

Na jakiej ulicy mieszkasz?

Czy pamiętasz swój adres zamieszkania?

Czy wiesz na jakiej ulicy znajduje się Twoje przedszkole?

Jeśli będziecie mieć problemy z odpowiedzią na pytania poproście rodziców o pomoc 🙂

„Miasto Warszawa”- piosenka edukacyjna dla dzieci, opowiadająca o stolicy Polski, czyli o Warszawie (jako wprowadzenie do tematu: Moja miejscowość):

.„Moje miasto”- zabawa dydaktyczna, wspólne oglądanie zdjęć charakterystycznych miejsc danej miejscowości (Warszawy), próba rozpoznawania oraz nazywania ich. Swobodne wypowiedzi na temat własnych doświadczeń, (zapamiętanych z rodzinnych wędrówek po mieście). Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na podany temat, kształtowanie poczucia przynależności do miejsca zamieszkania.

Zamek Królewski Warszawa - zwiedzanie, historia i ciekawostki Zamek Królewski

Sen szalonego cukiernika". Jak powstał Pałac Kultury i Nauki ... Pałac Kultury i Nauki

Stare Miasto w Warszawie – Wikipedia, wolna encyklopedia Stare Miasto kolumna Zygmunta

Łazienki Królewskie w Warszawie – Wikipedia, wolna encyklopedia Łazienki Królewskie

Pomnik Fryderyka Chopina | Łazienki Królewskie Pomnik Fryderyka Chopina

„Warszawska Syrenka”- przyjemna piosenka do wysłuchania oraz do tańca (opowiadająca o niektórych zabytkach Warszawy). Dziecko może się delikatnie kołysać podczas słuchania piosenki (podczas zwrotki 1,2: tańczymy w kółeczku razem z dzieckiem, podczas refrenu: zatrzymujemy się i tańczymy przodem do siebie, krokiem odstawno / dostawnym w przód i w tył, robiąc jednocześnie wymach rąk w przód przy kroku w przód i odpowiednio w tył):

Plik:Syrenka warszawska0205.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia Syrenka warszawska

Spacer po Warszawie – utrwalenie znajomości zabytków Warszawy na podstawie obejrzanego filmiku

Próba odpowiedzi na pytanie:

Jakie zabytki Warszawy zaobserwowałaś/ eś na filmiku?

„Zabawy gimnastyczne”

karta pracy