cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

2 kwietnia – Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

 

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce, Światowy Miesiąc  Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem. 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje aż 400 tysiące osób z autyzmem . To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z autyzmem żyją nie tylko dzieci, ale też ich rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że jest ich nawet 3 mln.   (za: https://www.polskananiebiesko.pl/ )

 

W Polsce dzień pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu” jest celebrowany od 2011 roku. Co roku w geście solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko zmieniają swoją iluminację tysiące budowli w ponad 600 miastach w 45 krajach, w tym Empire State Building, Opera w Sydney, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w

Rio de Janeiro,  Pałac Kultury i Nauki, Most Śląsko -Dąbrowski oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Spodek w Katowicach.

   • Tablica Ogłoszeń